Vzhledem k tomu, že folk a další žánry začaly na Portě stále citelněji vytlačovat kapely s trampským repertoárem, stále více skupin projevovalo zájem o účast v Horním Jeleni. Na tento ročník se přihlásilo neuvěřitelných 46 skupin! Aby rozsah soutěže nepřerostl organizátorům přes hlavu, byla stanovena podmínka zařadit do soutěžního kláni pouze prvních 24 přihlášených skupin. A z těchto 24 akceptovaných přihlášených se jich dostavilo 22. Počet diváků stoupl už na osm stovek. A minimuzeum tentokrát představilo trampského písničkáře Pedra Muchu z T.O. Údolí děsu (Praha), který byl mimo jiné s festivalem spojen i rokem 1973, kdy zasedal v porotě.
Účastníci si opět užili moderování Kapitána Kida, a příliš se nezměnilo ani složení poroty, v níž zasedali Rosťa Černý (T.O. Blanice, České Budějovice), Gusta Špaček (T.O. Westmen, Praha), Duo Červánek (Praha), Joska Hlaváček (T.O. Jeseteři, Police nad Metují), Jožka Slavík (T.O. Kamarád, Choceň), Wobi (Nitra), Pepík Sláma (T.O. Zlaté údolí, Plzeň) a Míla Ropek (T.O. Kamarád, Choceň).
V první trojici zabodovaly kapely Větrno (Liberec), Zlatý orel (Praha) a Tramp evergreen band (Brno), ale ve finále se prezentovaly také skupiny Lovci (Roudnice), Chrpa (Chrudim), Domüno (Česká Třebová), Pytláci (Přerov), EKGM (Hořovice).
Cenu diváků ulovili Lovci z Roudnice nad Labem, titul nejlepšího hudebníka získal Joe Jégr z Tramp evergreen bandu (Brno) a nejlepší vokál byl přiřčen zpěvačce z přerovské kapely Pytláci. Při pátečním večeru u festivalového ohně, při němž vystoupila řada kamarádů - např. Jožka Slavík, Šeďák, T.O. Mimo zákon a další, měl svou premiéru i nový, svým provedením mimořádný totem. Jeho tvůrcem byl Petr Pytlák Zámečník, který společně s kamarádem Igelitem vytvořili činorodou režijní dvojku pro doprovodné výstavky trampských prací. A Ještě jednu zmínku si zaslouží krásné ceny, které na pět ročníku dopředu vyrobil a věnoval pořadatelům festivalu krátce před svou smrtí Eman z T.O. Tarantule (Opava).