image20Ačkoliv počet přihlášených skupin vystoupal zase na 22, v Horním Jelení se jich nakonec objevilo 16.
Bohužel povážlivé klesl tentokrát počet návštěvníků - na pouhých 275.
Také fotosoutěž na téma květiny byla tak málo obsazená, že se organizátoři rozhodli ji v příštím ročníku již nevyhlasovat.
Festivalovou plaketu za zásluhy o trampskou písničku a myšlenku přiřkli pořadatelé trampské novinářce a publicistce Hance Hosnedlové s Českých Budějovic.
Konferování patřilo jako obvykle sestavě Trojan - Kolář, jako hoste zahrála Chrpa (Chrudim) a do poroty byli nominováni: Míla Ropek (T.O. Kamarád, Choceň), Mirek "Ewe" Bludil (Praha), Zdeněk "Fox" Holub (T.O. Toulaví jezdci, D. Dobrouč) a Jaromír "Juan" Hlavatý (Náchod).
První místo obhájila Rosa (Litomyšl), druhé místo Ozvěna (Brno) a třetí Lístek (Praha), který také získal cenu publika. Další umístění patřila kapelám Pupkáči (Lipník nad Bečvou), Volnost (Česká Třebová), Šíny (Ostrava), Harvestri (Bratislava), Pedro (Pardubice) a Sešlost (Praha).
Blanka "Tornádo" Prudilová, zpěvačka z Pupkáčů, opět zabodovala jako vokálová jednička, kytarista Ján Činčura z bratislavské skupiny Harvestri si vysloužil titul nejlepšího hudebníka festivalu.
Rozpory mezi některými členy poroty a pořadateli festivalu i následné diskuze po skončení tohoto ročníku vedly k jistým závěrům. Aby bylo napříště přesně vymezeno, co do tématického repertoáru teto soutěžní přehlídky patří a co už nikoliv, bylo rozhodnuto zdůraznit, ze se jedná o festival trampských písní na podporu a zviditelnění vysloveně trampské písničky se zvláštním důrazem na tradici a českou klasickou trampskou píseň.
V tomto smyslu byly pro další ročníky i upraveny soutěžní regule, které jsou závazné pro všechny přihlášené účastníky festivalu.