Nástěnka

Na http://docent21.rajce.idnes.cz/28.2.09_Janovice/ najdete sbírku nádherných fotek ze zimního potlachu Kamarádů Janovických skal, konaného 28. února tohoto roku v Janovicích.
Fotky jsou opravdu zajímavé, doporučujeme. Skvěle ilustrují tradiční romantiku zimního trampingu v klasickém vandráckém stylu.

machalaVe čtvrtek 26.02.2009 zemřel kamarád Jarolím "Džim" Machala,
jedna z význačných osobností moravského trampingu, dlouholetý šerif T.O. Walden, Valašské Klobouky.

Pohřeb se koná pátek 6.3. ve 14.30 ve Valašských Kloboukách

Kdo jste ho znali, vzpomeňte si.

kajmanDošla nám zpráva, že 12.11.2008 zemřel v Českých Budějovicích, ve věku 67. let Karel "Kayman" Jakeš, tramp, písničkář, trampský publicista, organizátor, konferenciér a trampský archivář, jeden ze zakladatelů České tábornické unie. Patřil k zakládacím členům několika trampských osad - T.O. Věrných (1958), T.O. Šťastná pětka (1960), vojenskou T.O. Pětka z fofru Podbořany (1961), T.O. Děs-děs-děs (1969) a T.O. Vážná známost (1975). V 60. letech býval členem sportovní osady S.O.Iroques (založena 1932). Od roku 1967 byl rovněž členem Klubu trampů Londovců.
Spolupracoval s trampskými časopisy Kamarád a Pacifik expres a přispíval do časopisů vydávaných ČTU – Tramp, Jižní stezka, Stezka a Trail a pro pražskou ČTU vydával občasník Uzda. Pod hlavičkou ČTU dramaturgická čtyřka (Karel Jakeš - Kayman, Mirko Ryvola - Miki. Jiří Ryvola - Wabi a Václav Eminger - Měch) rozjela cyklus večerů s názvem Trail's Songs, jejichž součástí byl i časopis Trail. V 70. letech vydával samizdatové trampské almanachy a občas přispěl do Portýra či do trampské rubriky Táborový oheň časopisu Mladý svět.
Podrobnosti: Stránka o Kaymanovi na Folktime

Kdo jste ho znali, vzpomeňte si.

matakJak se dozvídáme, 24. ledna zemřel po dlouhé nemoci ve věku 65 let pražský kamarád Pavel "Maťák" Tumpach, známá osobnost povltavského trampingu, dlouholetý člen štěchovické osady T.O. Utah založené v roce 1921.

Kdo jste ho znali, vzpomeňte si na něj.

ingrvysV úterý 13.11.2007 v 17:00 zahajuje v Brně, v Domě pánů z Kunštátu, Dominikánská 9, výstava fotografií Eduarda Ingriše, trampa, skladatele, písničkáře, fotografa, cestovatele a dobrodruha.
Jistě znáte jeho slavný song "Niagara".

Výstava reprezentující výběr z jeho pozústalosti je jednou z mála velevzácných možností, jak se seznámit i s jeho fotografiemi, normálně ukrytými v šuplatech musejních archivů a depozitářů.

Výstava potrvá do 6. ledna 2008 a je přístupná denně od 10 do 18 hodin, ve čtvrtek do 21 hodin.

wabikn

Kamarádu Vokounovi se po letech podařilo připravit k vydání
knihu 25 povídek Wabiho Ryvoly s názvem Prokletá vůně hor
s ilustracemi Martina Beneše.
Knihu je možné objednat na:
http://www.sdruzeni-avalon.cz/knihy.php
Povídky dosud byly vydány ve dvou dnes již letitých a vzácných samizdatových sbírkách
- Podivnej Weekend (1987)
- Léto v šedejch kopcích (1988).
Jde o velmi zajímavou, v jistém směru dosti raritní trampskou knihu, kterou by měl znát každý trampský vzdělanec, a o kterou bude zaručeně značný zájem.
Navíc jde o velmi vhodný trampský vánoční dárek. ;o)
V Praze bude představena v Klubu v Trojické 27.11.2007. V Plzni 6.12. 2007 v HIFI klubu.

akelaZápadočeský kamarád Jan "Akéla" Drnek vydal novou knihu s podtitulem "Poslední trampský román", literárně probírající dobové názory a představy dnešní trampské generace středního věku.
Recenze jsou poměrně příznivé, a trampské literatury není nikdy dostatek, takže to můžete zkusit. ;o)
Knihu je možné objednat na:
www.sdruzeni-avalon.cz/knihy.php
Kamarádi střední generace jistě ocení trampskou knihu, rezonující s jejich dobovými pocity trampů pozdně normalizačního období.
Nicméně, kniha je zajímavá i pro mladší generace - umožňuje porozumět motivaci a názorům generace svých otců.
Kamarád Akéla má s literaturou zkušenosti - je to jeho třetí beleteristická publikace, má za sebou několik knih o vojenské historii a mimo jiné získal v roce 2000 v literární soutěži Trapsavec vrcholné ocenění.