Stejně jako předešlé ročníky bude mít festival soutěžní charakter, jen letos proběhne soutěž on-line. Přihlášené kapely zašlou videonahrávky s písněmi dle tradičních kritérií. Nahrávky kapel budou v průběhu května 2021 umístěny na YouTube kanál Festivalu trampských písní, zveřejněny na festivalovém webu www.kftp.cz včetně diváckého hlasování a sdíleny na facebookové stránce FTP.

Tyto nahrávky posoudí porota, určí vítězné pořadí kapel a vítěze v dalších kategoriích (nejlépe zahraná „povinná“ píseň, nejlépe zahraná autorská píseň, nejlepší hudebník/ce či nejlepší zpěvák/čka)

Diváci budou mít možnost hlasovat o Ceně diváka přímo na webu www.kftp.cz.

V sobotu 29. 5. 2021 budou výsledky hlasování poroty i diváků uveřejněny na www.kftp.cz i na facebookové stránce FTP.

V případě uvolnění opatření a zlepšení situace proběhne v sobotu 29. 5. 2021 odpoledne na louce v Horním Jelení přehlídka kapel. Účast hudebních kapel na této akci je dobrovolná.

Podrobnosti spolu s dalšími termíny a informacemi budou průběžně vyvěšovány na www.kftp.cz či Fb stránce FTP.

 

Soutěžní otázka: Vyberte píseň, která neprošla tvůrčí dílnou Tonyho Linharta. 1. Rodné údolí, 2. Modré údolí nebo 3. Zlatý údolí.

Svou odpověď zašlete na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 27. 5. 2021 a třeba bude právě někdo z Vás šťastlivcem, který vyhraje jubilejní CD ze 40. ročníku festivalu.

Těšíme se, že na konci května, jako již tradičně, se propojíme, ať už živě nebo on-line, a budeme si všichni spolu pobrukovat trampskou notu. J

 

Termíny:

do 31. 3. 2021 - zaslání přihlášek - kapely
do 30. 4. 2021 - zaslání videonahrávek - kapely
květen 2021 - zveřejnění videonahrávek na www.kftp.cz - hlasování poroty a diváků do 23. 5. 2021
29. 5. 2021 - vyhlášení výsledků - on-line, případně živě – přehlídka kapel

 

I k on-line festivalu se váží náklady, které letos nebudeme moci poplatit ze vstupného. Proto budeme rádi, pokud jakoukoliv částkou přispějete na pořádání akce na náš bankovní účet 2800485439/2010, VS: 452021. Děkujeme!

Zavzpomínejte si s námi, kliknutím na video níže, na předchozí ročníky Festivalu trampských písní v Horním Jelení.
Zároveň Vás tímto zveme k hlasování diváků, které bude zahájeno již za několik dní na těchto stránkách!!!

 

 

JELENÍ - píseň, kterou složil Jiří Max Rohan - Chudinkové poprvé zazněla na 4. ročníku Festivalu trampské písně v roce 1979. Nyní jste autentickou nahrávku z tohoto ročníku měli možnost slyšet ve vzpomínkovém festivalovém videu. Zde si můžete stáhnout notový zápis s textem a akordy.