45. ročník Festivalu trampských písní

 

Pokyny pro kapely

 • Festival bude mít soutěžní charakter.
 • Přihlášená kapela musí mít minimálně tři členy.
 • Kapela se musí přihlásit přes http://www.kftp.cz nebo vyplněním zaslané přihlášky v e-mailu a to nejpozději do 31. 3. 2021.
 • Po přihlášení dojde ke kontrole trampské písně do roku 1950 dramaturgií festivalu a jejímu odsouhlasení.
 • Videonahrávky písní pošlete přes web http://www.uschovna.cz, e-mail příjemce: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 30. 4. 2021.
 • Pošlete nahranou 3x trampskou videopíseň, z toho 1x trampskou videopíseň do roku 1950. Pro výběr písně do r. 1950 je možné využít web Trampských archivů – přes http://www.kftp.cz nebo přímo http://www.tramp-archivy.cz, případně konzultovat se Zdenou Riedlovou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo tel. 739 459 383.
 • Videopísně nejlépe nahrané ve formátu mp4. Video a zvuk je nejlepší nahrané samostatně na dvě zařízení. Zatímco video stačí nahrané přes mobil, zvuk se doporučuje nahrávat přes výstup mix. pultu v surové podobě (WAV, FLAC...), aby byla zachována co nejlepší kvalita zvukové stopy. Video i zvuk nahrané najednou, aby bylo možné je sestříhat. Nezasílejte studiové nahrávky nebo videoklipy.
 • V případě nejasností ohledně nahrávek je možné konzultovat se zvukařem – Lukáš Ášek Faltus – tel.: 606 472 645, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., který bude videonahrávky upravovat před uveřejněním.
 • V květnu 2021 proběhne zveřejnění videonahrávek na YouTube v kanále KFTP, na http://www.kftp.cz a na facebookové stránce KFTP.
 • Zveřejněná videa budou hodnocena porotou i diváky (hlasování o Cenu diváka). Kromě pořadí kapel bude porota hlasovat i pro Nejlépe zahranou „povinnou“ píseň, Nejlépe zahranou autorskou píseň, Nejlepšího hudebníka (hudebnici), Nejlepšího zpěváka (zpěvačku).
 • V sobotu 29. 5. 2021 budou na http://www.kftp.cz vyhlášeny výsledky poroty a diváckého hlasování. Výherci budou osloveni a ceny poslány (poštou, případně jiným dohodnutým způsobem).
 • V případě uvolnění opatření a zlepšení situace v souvislosti s covid proběhne v sobotu 29. 5. 2021 odpoledne nesoutěžní přehlídka kapel na louce v Horním Jelení. Účast hudebních kapel na akci je dobrovolná.
 • Další dotazy a technické podrobnosti rád zodpoví dramaturg festivalu, Pavel Branda přes e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na tel. 724 935 344.

Přihlášené kapely se zavazují při svém konání dodržovat v dané době platná epidemiologická opatření. Festival je z důvodu aktuální situace plánován a realizován on-line tak, abychom neohrozili kohokoliv ze zúčastněných osob.
 
Cílem letošního festivalu není nashromáždit kvalitní videonahrávky trampských písní v nejlepší kvalitě. Nemáme na Vás velké nároky, nechceme Vás stresovat.

Snažili jsme se spíše vymyslet způsob uskutečnění festivalu tak, aby se mohli v nějaké přijatelné formě propojit všichni, kteří se běžně festivalu účastní - kapely, diváci, organizátoři. Zachovat pravidla festivalu a částečně dodržet i jeho soutěžní charakter pro ještě větší motivaci všech. Stejně jako pro Vás, je situace i pro nás nová a organizačně neprobádaná. Nicméně věříme, že se dílo podaří – Vy si rádi zahrajete, diváci rádi poslechnou, porota zhodnotí a vyjádří svůj názor.
 
A na konci května, jako již tradičně, se propojíme, ať už živě nebo on-line, a budeme si spolu s Vámi pobrukovat trampskou notu. :-)