Některá stručná historicko-statistická data dosavadních ročníků festivalu.

Osobnosti festivalu

(Řazení v jednotlivých letech je abecední)

ROČNÍK OSOBNOSTI FESTIVALOVÉHO ROČNÍKU
1973 Kapitán Kid (se skupinou ISLAND)
Pedro Mucha (T.O. Údolí děsu - Praha)
1980 Kapitán Kid (jako porotce)
1982 Bílý Pedro (Praha)
1983 Duo Červánek (Praha)
1986 Jožka Slavík (T.O. Kamarád Choceň)
1987 Duo Červánek (Praha)
Gusta Špaček (T.O. Westmeni, Šmidli Boys Praha)
Joska Hlaváček (T.O. Jeseteři, Police nad Metují )
Jožka Slavík (T.O. Kamarád Choceň)
Kapitán Kid
1988 Gusta Špaček (Praha)
Jaroslav Štrecl (Praha)
Maruška Mottlová (Praha)
Kapitán Kid
Pepík Sláma (T.O. Zlaté údolí, Plzeň)
Šedák (Tramp Klub Praha)
1989 Miroslav "Admirál" Bujnoch (T.O. Bílé břízky, Opava)
Duo Červánek (Praha)
Gusta Špaček (Praha)
Jitka a Sandy (T.O. Mimo zákon, Litomyšl)
Joska Hlaváček (T.O. Jeseteři, Police nad Metují )
Jožka Slavík (T.O. Kamarád Choceň)
Kapitán Kid
Pepík Sláma (T.O. Zlaté údolí, Plzeň)
1990 Ďáblík (Ostrava)
Jana (T.O. Hurikán, Praha)
1992 Marko Čermák
Duo Červánek (Praha)
1993 Jitka Vrbová (Praha)
Tulák Charlie (Praha)
1995 Marko Čermák
skupina Paběrky (Praha)
1997 Ďáblík (Ostrava)
Jitka a Sandy (T.O. Mimo zákon, Litomyšl)
Tulák Charlie (Praha)
1998 Joe Jégr (Brno)
Kapitán Kid
Pepík "Buřt" Braun (Praha)
Růženka Štreclová (Praha)
Tulák Charlie (Praha)
1999 Kapitán Kid
Karel "Barry" Brožek (KTO)
Šedák (Tramp Klub Praha)
2000 Karel "Barry" Brožek (KTO)
Jitka a Sandy (T.O. Mimo zákon, Litomyšl)
Tulák Charlie (Praha)
2001 Joe Jégr (Brno)
Karel "Barry" Brožek (KTO)
2002 Jiří "Medvěd" Bier (Edmonton, Canada)
Jitka a Sandy (T.O. Mimo zákon, Litomyšl)
Juan (Náchod)
2003 Jan "Rejža" Hazuka (Tramp Club, Praha)
Kid (Kounice)
Johny (Pržno)
2005 Duo Blanice
Marko Čermák
skupina Maťáci
Pavel Krumphanzl (Praha)
2006 Honza Hazuka (Tramp Klub, Praha)
Igor "Drobek" Kučera (Padochov)
Ladislav "Frank" Nykl (Chodov)
Špricek Šnyrc (Ivanka pri Dunaji)
Tulák Charlie (Praha)
2007 Blahoš Burger (skladatel a trampský písničkář, Brno)
D'Ady (šéfredaktor trampského časopisu Severka, Hronsek, Slovensko)
Hanka Hosnedlová (České Budějovice)
Jan "Rejža" Hazuka (Tramp Club, Praha)
Jura Cancák (trampský písničkář, Brno)
Špricek Šnyrc (T.O. Zlatá Kaledonia, Ivanka pri Dunaji, Slovensko)
2008 Honza "Rejža" Hazuka (Tramp Club, Praha)
Ladislav "Frank" Nykl (šéfredaktor internetového magazínu Stopař, Chodov)
Liduška Slavíková (T.O. Kamarád, Choceň)
Helena a Rosťa Černí (T.O. Blanice, České Budějovice)
2009 Honza "Rejža" Hazuka (Tramp Club, Praha)
Bohumil "Šedivka" Rörich (T.O. Komáři, Plzeň)
Liduška Slavíková (T.O. Kamarád, Choceň)
2010 Peter "Pedro" Benča (kapela Pekaringo Bratislava)
Helena a Rosťa Černí (T.O. Blanice, České Budějovice)
Pavel "Číča" Jelínek (Brno)
Bohumil "Šedivka" Rörich (T.O. Komáři, Plzeň)
2011 Liduška "Nanučka" Slavíková (T.O. Kamarád Choceň)
Béďa "Šedifka" Röhrich (T.O. Komáři Plzeň)
Karel "Windy Bill" Venzara (T.O. Poslední příležitost Hlinsko)
Jan "Rejža" Hazuka (sheriff Trampclubu Praha T.O. Luisiána)
Jirka "Kong" Trojan
Růženka "Rudy" Šterclová (Praha)
Václav "Vyhlídka" Křemen (T.O. Zlatý orel Praha)
Míla Chládková (Plky Praha)
kamarád "Kocour" místonáčelník České tabornické unie Kolín
2012 Jiří "Medvěd" Bier (Edmonton, Canada)
Bohumil "Šedivka" Rörich (T.O. Komáři, Plzeň)
Špricek Šnyrc (T.O. Zlatá Kaledonia, Ivanka pri Dunaji, Slovensko)
Duo Blanice
2013 Tony Linhart (Pacific Praha)
Bohumil "Šedivka" Rörich (T.O. Komáři, Plzeň)
2014 Vojta "Kiďák" Tomáško (Loket n. Ohří)
Jiří "Medvěd" Bier (Jižní Čechy)
Helena "Lilly" Mandysová
Bohumil "Šedivka" Rörich (T.O. Komáři, Plzeň)
2015

František Hacker (KTO Praha)

Tony Linhart (Praha)

Bohumil "Šedivka" Rörich (T.O. Komáři, Plzeň)

2016

Sáva Dědič - šerif osady T.O Polárka

Duo Blanice

T.H.S. Brzdaři Olomouc

Nahoru

Nejvzdálenější účastníci (pokud bylo zjištěno)

(Eviduje se od roku 1981.)

ROČNÍK NEJVZDÁLENĚJŠÍ ÚČASTNÍK
1981 neznámá kamarádka z Košic
1982 neznámý kamarád z Košic
1986 Wobi (Dubnica nad Váhom)
1987 neznámý kamarád z Nitry
1989 Legi (Bánská Štiavnica)
1990 neznámá kamarádka z Povážské Bystrice
1993 Divoký Bill (Humenné)
1995 kamarád Sl'nko (Myjava)
1996 Iva Zichová (USA)
1997 Iva Zichová (USA)
1998 Beľa (Valašské Meziříčí)
1999 Zdeňka Šedivá (Chicago, USA)
2000 neznámí kamarádi ze Slovenska
2001 neznámý kamarád z USA
2002 Jiří "Medvěd" Bier (Edmonton, Kanada)
2003 Iva Zichová (USA)
2004 neznámý kamarád z Kremnice
2005 neznámý kamarád z Kremnice
2006 neznámý kamarád z Moldávie
2007 D'Ady (Hronsek, Slovensko)
2008 kamarádi z Leopoldova (Slovensko)
2009 manželé Winter a Anne Fojstlovi ze SNR
2010 Zdeněk Bouška z Frankfurtu na Mohanem
2011 Jan Krejča (Austrálie)
2012 Štefan Hotovčír (Michalovce Slovensko)
2013 Lilka Pavláková (Švýcarsko)
2014 Dáša Bradáčová (Chicago)
2015 Dáša (Chicago)
2016 Lumír z Floridy (USA)

Nahoru

Počet diváků festivalu

(Do roku 1996 jde o odhady. Od roku 1997 vycházejí údaje z počtu prodaných vstupenek.)

ROČNÍK POČET DIVÁKŮ ROČNÍK POČET DIVÁKŮ
1972 500 1973 500
1978 400 1979 300
1980 800 1981 900
1982 500 1983 400
1984 600 1985 700
1986 500 1987 400
1988 700 1989 800
1990 600 1991 700
1992 600 1993 600
1994 500 1995 500
1996 500 1997 422
1998 431 1999 462
2000 329 2001 377
2002 275 2003 252
2004 283 2005 308
2006 271 2007 221
2008 217 2009 209
2010 272 2011 181
2012 177 2013 145
2014 127 2015 267
2016 132    

Nahoru

Počet zúčastněných trampských kapel a hudebních skupin

ROČNÍK POČET SKUPIN ROČNÍK POČET SKUPIN
1972 14 1973 14
1978 14 1979 14
1980 17 1981 24
1982 24 1983 20
1984 20 1985 19
1986 25 1987 20
1988 29 1989 24
1990 22 1991 24
1992 15 1993 12
1994 18 1995 13
1996 11 1997 13
1998 16 1999 23
2000 14 2001 20
2002 16 2003 16
2004 18 2005 20
2006 20 2007 13
2008 17 2009 24
2010 22 2011 13
2012 13 2013 12
2014 11 2015 18
2016 8    

Nahoru

Finálové umístění skupin v soutěži (první tři místa)

ROČNÍK POŘADÍ
1972 1. Savana Hradec Králové
2. Slimáci Česká Třebová
3. Falešní Hráči Praha
1973 1. Island Liberec
2. Slza Praha (osadní kapela T.O. Údolí děsů)
3. Kamarád Choceň
1978 1. Cestáři Praha
2. Vodáci Pardubice
3. Stoprocentní jezdci Pardubice
1979 1. Ženáči Pardubice
2. Topas Pardubice
3. Chudinkové Praha
1980 1. Ozvěna Brno
2. Chudinkové Praha
3. Cestáři Praha
1981 1. Ozvěna Brno
2. Chudinkové Praha
3. Fialka Velké Němčice
1982 1. Střepy Světec
2. Bršije Gottwaldov
3. Sekvoj Praha
1983 1. Blata Praha
2. Q.K.V. Kladno
3. Trampoty Červené Pečky
1984 1. KTP Mladá Boleslav
2. Pytláci Přerov
3. Plívy Sedlec
1985 1. Vysočina Havlíčkův Brod
2. Pytláci Přerov
3. Sekvoj Praha
1986 1. Babí léto Šternberk
2. Zlatý orel Praha
3. Chrpa Chrudim
1987 1. Zlatý orel Praha
2. Babí léto Šternberk
3. Pengagi Nitra
1988 1. Větrno Liberec
2. Domüno Česká Třebová
3. Pengagi Nitra
1989 1. Větrno Liberec
2. Zlatý orel Praha
3. Tramp evergreen band Brno
1990 1. Kamarád Choceň
2. Pangejt Ostrava
3. Ku-Kuč Pardubice
1991 1. Brzdaři Olomouc
2. Kamarád Choceň
3. Antares Brno
1992 1. Trepka Nová Role
2. Paběrky Praha
3. Kamarád Choceň
1993 1. Tramp evergreen band Brno
2. Brzdaři Olomouc
3. Úsvit Praha
1994 1. Auris Praha
2. Rosa Litomyšl
3. Brzdaři Olomouc
1995 1. Auris Praha
2. Brzdaři Olomouc
3. Bílá kost Choceň
1996 1. Úsvit Praha
2. Obzor Trutnov
3. Brzdaři Olomouc
1997 1. Poupata Pardubice
2. Obzor Trutnov
3. Trepka Nejdek
1998 1. Obzor Trutnov
2. Volnost Česká Třebová
3. BýBr Olomouc
1999 1. Cesta Pardubice
2. Chrpa Chrudim
3. Trepka Nejdek
2000 1. Chrpa Chrudim
2. Sešlost Praha
3. Trepka Nejdek
2001 1. Ozvěna Brno
2. Pupkáči Lipník nad Bečvou
3. Sešlost Praha
2002 1. Rosa Litomyšl
2. Ozvěna Brno
3. Lístek Praha
2003 1. Tempo di Vlak Ostrava
2. Šíny Ostrava
3. Rosa Litomyšl
2004 1. Kamarádi Staré řeky Beroun
2. Ozvěna Brno
3. Chrpa Chrudim
2005 1. Šíny Ostrava
2. Tempo di vlak Ostrava
3. Sešlost Praha
2006 1. Kamarádi Staré řeky Beroun
2. Santa Fé Havířov
3. Trepka Nejdek
2007 1. Chrpa Chrudim
2. Pekaringo Bratislava
3. Kamarádi Staré řeky Beroun
2008 1. Kamarádi Staré řeky Beroun
2. Brzdaři Olomouc
3. Chrpa Chrudim
2009 1. Kati Brno
2. Trampská sešlost Pozůstalost Kuřim
3. Býbr Olomouc
2010 1. BPT Zlín
2. Kati Brno
3. Kamarádi Staré řeky Beroun
2011 1. Přístav Brno
2. Chrpa Chrudim
3. BPT Zlín
2012 1. Přístav Brno
2. BPT Zlín
3. Marod Ostrava
2013 1. BPT Zlín
2. Chrpa Chrudim
3. Kati Brno
2014 1. BPT Zlín
2. LaPeFa Brno, Choceň
3. Marod Ostrava
2015     Jubilejní přehlídkový nesoutěžní ročník
2016

1. B.P.T. Zlín

2. Chrpa Chrudim

3. Choroši Střední Čechy

Nahoru